Friday, February 22, 2008

Perseri per zoterine anonime.A eshte edhe kjo qesharake ?


Ne komentin e fundit nga zoteria anonim thuhet se tere kjo pune eshte qesharake.
Me duhet te them se edhe puna e zbuluesit te Trojes Schliemann u percmua dhe u perqesh megjithese se ai kishte deklaruar qe ne moshen 8 vjece se do ta bente zbulimin me te madh te te tera koherave.

Per te qeshur dhe tallur eshte fakti qe perpara hundes se Akademise "se Famshe" te Shkencave te Shqiperise zbulohen dy kulla qe mund ti perkasin kohes romake dhe mund te ndryshoje krejt historine e Tiranes dhe te mbare Shqiperise.Kjo eshte qesharake dhe njekohesisht tragjike. Pseudo historianet e matufepsur te Enverit per 40vjet do te "pasuronin" shkencen e historise me dokrat marksiste-leniniste te epokes skllavopronare se Ilirise antike duke e shtrire luften e klasave deri ne mijevjecaret e shkuar ndersa nen kembet e tyre dergjej nje mrekulli qe befason kedo qe e shikon.

2 comments:

Anonymous said...

Sorry. Look please here

Anonymous said...

This comment has been removed because it linked to malicious content. Learn more.